Svete mise su radnim danom:
u 07:00 i 18:30
a nedjeljom:
07:00, 09:30, 11:30 i 18:30  sati.

GRUPA +60

Susret 60+

Hitova: 1057
Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

 Samo dan nakon što je papa Franjo otvorio Sveta vrata i proglasio Svetu godinu milosrđa, 9. prosinca 2015. godine s početkom u 16:30 održan je susret 60+. Naša mala župna dvorana ponovo je bila gotovo premala da okupi sve župljane treće životne dobi koji su željeli nešto više saznati o milosrđu i podijeliti svoja iskustva na tu temu. Druženje smo započeli razmatranjem koje je pripremio pater Marijan. Što je milosrđe? Tko je milosrdan? Kada biti milosrdan? – dio su pitanja čije nam je odgovore pater Marijan ponudio. Nakon adventske pjesme svatko od prisutnih ispričao je svoju priču o milosrđu. Bilo je dirljivo čuti mnoge priče o tome kako nas Svevišnji nikada ne napušta, već nas milosrdno daruje svime što iskreno molimo. Božje milosrđe je veliko. O tome svjedoče i priče naših župljana jer čuli smo kako prestati pušiti, kako je moguće obraćenje naših bližnjih, kao i ozdravljenje, buđenje iz duboke, dugotrajne kome bez ikakvih posljedica. Razmišljali smo i o tome kako možemo mi biti milosrdni jedni prema drugima i na taj način širiti Božju ljubav među braćom ljudima. Zaključili smo da naši župljani imaju milosrdno srce koje su pokazali i ovih dana kada smo skupljali donaciju za liječenje bolesne djevojke, kao i priloge za Karitasove božićne poklone najpotrebnijima. Uz adventske pjesme, topli čaj i ukusne kolačiće, koje naše vrijedne župljanke uvijek pripreme, vrijeme je brzo prošlo. Kako bismo ovaj susret o milosrđu zaokružili milosrđem, naša Jasna je ponovo pripremila rođendanske, ali ovaj puta i božićne poklončiće za sve koji su se odazvali ovome susretu. Hvala Jasni na marljivosti i velikom milosrdnom srcu. Dragim župljanima želimo radosne i bagoslovljene Božićne blagdane te mnogo milosrđa u novoj godini.