Svete mise su radnim danom:
u 07:00 i 18:30
a nedjeljom:
07:00, 09:30, 11:30 i 18:30  sati.

Marijine ružice

Zajednica „Marijine ružice“ na blagoslovu djece u našoj župi na blagdan Sv. Antuna

Hitova: 1027
Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

mr1.jpg

Sveti je Antun svetac koji se u našoj župi posebno časti. Zajednica „Marijine ružice“ s velikom radošću priprema kratki program posvećen tom dragom svecu. Priredbi su se pridružili i članovi zajednice „Vjera i svjetlo“. Blagoslov djece je posebna radost za roditelje i najmlađe iz ove župe.


mr2.jpg

Blagdan Sv. Antuna slavimo u vrijeme kad priroda pokazuje svoje najljepše karakteristike.

 


mr3.jpg

Proljeće je. Zamirisale su livade cvjetnim laticama, Vrbe su okitile svoje krošnje zelenilom I kupaju svoja lica U valovima Drave.

 


mr4.jpg

Sunce se žari u plavetnilu neba. Cvjetnjaci su se okitili mirisom ruža, Marijinih ruža.

 

 


mr5.jpg

Sunce se žari u plavetnilu neba. Cvjetnjaci su se okitili mirisom ruža, Marijinih ruža.

 

 


mr6.jpg

Marijo, ruže su cvijeće, što za tebe cvate, Miris njihov u riječi smo ugradili ove Darujemo ti stihova buket I svatko od nas te majkom svojom zove.

 


mr7.jpg

Veliki je Marijin štovatelj bio sv. Antun. On nam govori, da Mariju trebamo gledati – gledati,kako je voljela Isusa, kako je bila uz njega i u radosti i u boli. Nikad ga nije napustila. Mariju trebamo gledati, da nam bude uzor u životu. Sv. nam Antun govori da Mariju trebamo voljeti.Marija nije samo Isusova majka. Ona je i naša majka. Trebamo voljeti našu nebesku majku, kao što ju je Isus volio. Sv. nam Antun poručuje da se Mariji trebamo moliti. Kad nam je teško, molimo da nam pomogne. Kad smo u opasnosti, molimo da nas štiti. Kad smo grješni, molimo je da nas zagovara. Ali isto tako, trebamo molitvom zahvaliti Mariji za njezinu ljubav.

 


mr8.jpg

Marijo, majko draga, Moli za nas i roditelje naše, moli za nas sina svoga, Da milošću njegovom vjerujemo vjerom čistom u našega dragog Boga.

 


mr9.jpg

Znamo da je Sv. Antun štovao Mariju i volio Isusa. Znamo li tko je Sv.Antun ? Sveti je Antun svetac cijeloga svijeta. Ljudi ga zazivaju zbog tisuću raznih životnih potreba, jer je poznat kao spremni pomoćnik u bilo kojoj ljudskoj nevolji.

 


mr10.jpg

Sveti se Antun rodio u Portugalu, ali nije tamo živio. Proputovao je mnoge zemlje i Bogu služio u skrovitosti. Jednom su tog skromnog, nepoznatog svećenika pozvali da održi propovijed u nazočnosti biskupa.Svojim znanjem, produhovljenošću i gorljivošću iznenadio je i svećenike i vjernike. Otad je bio poznati propovjednik i mnogo se ljudi obratilo slušajući ga.

 


mr11.jpg

Kao dječak, polazio je školu u Lisabonu i bio je jako marljiv učenik. Smatrao je da je znanje veoma važno. Dragi prijatelji, sjetimo se sv Antuna kad nam je teško učiti, kad bi se radije igrali. Zamolimo ga da nam pomogne pronaći snage za učenje

 


mr12.jpg

Sv. se Antun rodio u bogatoj obitelji, ali novac mu nikad nije bio važan. Bili su mu važni ljudi i njihove duše. Sv, Antune moli i za spas naših duša.

 


mr13.jpg

Sv. se Antun suprotstavljao onima koji su bili nepravedni prema drugim ljudima. Suprotstavljao se silnicima i štitio je slabe i siromašne. Molimo te, sv Antune, štiti s neba, nas djecu, kao što si štitio slabe kad si bio na zemlji.

 


mr14.jpg

Na nebu naše vjere Jedna zvijezda jasno sja. To je zvijezda ljubavi i nade To je zvijezda sv. Antuna. Sjaji nam draga Antunova zvijezdo Čuvaj nas i od zla brani Da životom svojim postanemo Za vječnu sreću odabrani.